Rahat yol, təhlükəsiz daşınma!
AZCON Holding şirkətlərindən olan “Azərbaycan Dəmir Yolları” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (ADY) sərnişinlərin və yüklərin dəmir yolları ilə daşınmasını təmin edir. ADY-nin bütün səhmləri dövlətə məxsusdur.
Ətraflı
Əsas statistik göstəricilər*
Daşınmış yük həcmi (ton)
Tranzit daşımalar (ton)
Limanda aşırılmış konteyner (TEU)
Sərnişin sayı
*Göstəricilər 2025-ci ili əhatə edir
Sərnişinlərə və biznes tərəfdaşlara yüksək xidmət
ADY Azərbaycanın qlobal nəqliyyat qovşaqlarından birinə çevrilməsinə mühüm dəstək göstərir. Cəmiyyətə, ölkə iqtisadiyyatına faydalı olmaq üçün qabaqcıl texnologiya və yeniliklər tətbiq edilir.
ADY göstərdiyi fəaliyyətlə dürüstlüyə, innovasiyaya və xoşməramlı dəyərlərə əsaslanaraq dayanıqlı gələcək üçün ətraf mühit, sosial və idarəetmə (ESG) prinsiplərini dəstəkləyir.
Prezident İlham Əliyevin 25 fevral 2025-ci il Fərmanı ilə “Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı” QSC “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC-yə qoşulub. Məqsəd dəmiryol nəqliyyatı sahəsində əməliyyatları və logistika proseslərini daha səmərəli və operativ qaydada həyata keçirməkdir.

Cover Image Cover Image
Being one of AZCON Holding companies, Azerbaijan Railways Closed Joint Stock Company (ADY) provides railway transportation of passengers and cargo. All ADY shares are state-owned.
Scroll to explore
Key statistics*
Volume of transported cargo (tons)
16.8 million+
Transit traffic (tons)
6.5 million+
Container transshipment (TEU) at port
107 thousand+
Number of passengers
10.3 million+
*The indicators refer to 2025.
AZCON Grid Pattern
Azerbaijan Railways
High level of service to passengers and business partners
ADY profoundly supports Azerbaijan's transformation into one of the global transport hubs. It applies advanced technology and innovations for the benefit of our society and country's economy.
ADY supports environmental, social and governance (ESG) principles for a sustainable future, based on the values ​​of integrity, innovation and goodwill.
By the Decree of President Ilham Aliyev dated February 25, 2025, "Baku International Sea Trade Port" CJSC joined "Azerbaijan Railways" CJSC.  The goal is to manage railway transport operations and logistics processes more efficiently and promptly.